Κυριακή 10 Αυγούστου 2008

“Πλασματικό αποτέλεσμα”

Ήττα με 3-0 γνώρισε ο Ηρακλής στην Ολλανδία από την Αλκμααρ, σε ένα παιχνίδι που πλήρωσε τα αμυντικά του λάθη και την αναποτελεσματικότητά του στην επίθεση.

Πιο ορεξάτος μπήκε ο Ηρακλής στο γήπεδο, χάνοντας πολλές καλές ευκαιρίες με τους Αγρίτη, Γκαρσία και Επστάιν στα πρώτα λεπτά.Ο Αγρίτης απώλεσε διπλή ευκαιρία να ισοφαρίσει στο 19". Στο 26’ ο Κατσιαμπής άγγιξε το γκολ με κεφαλιά, αλλά η μπάλα απομακρύνθηκε στη γραμμή.Και πολλές άλλες ευκαιρίες. Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός του αγώνα έπεσε, με τους Ολλανδούς να κατεβάζουν ταχύτητα. Ο Ηρακλής δεν μπόρεσε να αντιδράσει, αν και είχε πολλές καλές στιγμές.

ΑΛΚΜΑΑΡ: Ντιντούλιτσα, Σβερτς, Ερέρα, Ντα Σίλβα, Σάαρς, Άρι (76΄ Πολεμάινεν), Ντονκ (79΄ Χούντερς), Πούλσεν, Ντε Ζέουβ, Μοϊσάντερ, Χόλμαν.

ΗΡΑΚΛΗΣ: Κοβαλέφσκι, Μπούρμπος (61΄ Σαρακατσάνος), Κατσαμπής, Παπαζαχαρίας, Ιωαννίδης, Παπαστεριανός, Μάρτος (61΄ Ντιέ, 80΄ Φούφουλας), Γκαρσία, Γιάντσης, Αγρίτης (61΄ Μαρκές), Επστάιν.